Достапни линкови

Спасовски: Мора техничка влада на 3-ти јануари


Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски

Актуелниот министер за внатрешни работи и иден премиер на техничката влада, Оливер Спасовски, денеска изјави дека техничката влада мора да биде формирана на 3-ти јануари. Побара од опозицијата да го почитува уставот кога станува збор за избор на технички министер за внатрешни работи.

„Мора да има техничка влада на 3. јануари, бидејќи на 12 април се изборите“, рече денеска Спасовски.

XS
SM
MD
LG