Достапни линкови

ДУИ ќе го одржи четвртиот Конгрес


Архива: Претседателот на ДУИ Али Ахмети на третиот конгрес на партијата.

Партијата Демократска унија за интеграција (ДУИ) денеска ќе го одржи својот четврти изборен партиски конгрес, на кој ќе биде избран нов претседател, како и Конгрес на постојаноста составен од една третина од делегатите кои ќе бидат постајани делегати, Партиска изборна комисија и Национален совет, соопштуваат од партијата.

Конгресот денеска ќе се одржи во Спортско рекреативниот центар „Кале“ во Скопје, а од партијата велат дека исто така на него ќе се усвојат и статутарни промени со сите нови органи, вклучително секретатр за еднакви можности и пет резолуции како програмски приоритети: консензуална интеграција, ветинг, квалитет на живот, развој и работни места и програма за младите.

XS
SM
MD
LG