Достапни линкови

Во Скопје работилница за финансии од ЕУ


илустрација

Делегација на Европската унија денеска во Скопје организира работилница за финансиската поддршка која ја овозможува Унијата. На неа раководителот на секторот за соработка Никола Бертолини ќе ги претстави можностите за финансирање што ги нуди ЕУ и начините како да се користат.

XS
SM
MD
LG