Достапни линкови

Мицкоски на средба со коалиционите партнери


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашната лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски одржува средба со коалиционите партнери во седиштето на опозициската партија.

На лидерската средба кој се одржа на иницијатива на Пендаровски поради негативниот исход од состанокот на Европскиот совет во Брисел беше постигната согласност за одржување на предвремени парламентарни избори на 12 април. По средбата се очекува Мицкоски да даде изјава за медиумите.

XS
SM
MD
LG