Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Врменска прогноза, сончево време.

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. На одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. Утринската температура ќе се движи од четири до 14, а дневната од 21 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 28 степени. Продолжува периодот на претежно сончегво и топло време.

XS
SM
MD
LG