Достапни линкови

Времето денеска - сончево и топло


Илустрација.

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево и топло, утринската температура ќе се спушти до 10, а дбевната ќе се искачи до 27 степени. Продолжув периодот на претежно сончево и топло време.

XS
SM
MD
LG