Достапни линкови

Заменик министерот за здравство Муса си поднесе оставка


Заменик министерот за здравство, д-р Асим Муса.

Оставка си поднесе заменик министерот за здравство Асим Муса на денешната прес-конференција, откако беше објавено видео во кое тој наводно бара мито на странски државјанин кој сака да се оперира во земјата. Тој вели дека станува збор за стапица и дека не барал мито, туку само објаснувал колку ќе го чини пациентот услугата што ја бара.

Муса вели дека се повлекува од функцијата заменик министер за да ја расчисти, како што вели, дамката и стапицата кои се насочени кон него.

XS
SM
MD
LG