Достапни линкови

Заев: Претседателот Трамп целосно го поддржува Договорот од Преспа


Премиерот Зоран Заев

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук-профил напиша дека американскиот претседател Доналд Трамп му упатил порака дека го цени и целосно го поддржува Договорот од Преспа. Тој објави фотографија со претседателот на САД, Доналд Трамп, и нивните сопруги, Зорица Заева и Меланија Трамп, од приемот што американскиот претседател го органиизраше за лидерите на земјите што учествуваат на 74-тото Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк.

XS
SM
MD
LG