Достапни линкови

Сирија пресретна беспилотно летало кон Голанската Висорамнина


илустрација

Сириските сили денеска пресретнале беспилотно летало во близина на Голанската висорамнина, пренесува агенцијата АП. Дронот носел касетни бомби кои биле деактивирани. Засега никој не ја презеде одговорноста за управувањето со леталото. Сириската опозициска опсерваторија за човекови права соопшти дека не може да утврди дали сириските сили или припадници на либанскиот Хезболах го контролирале дронот.

XS
SM
MD
LG