Достапни линкови

Силен земјотрес во Албанија, почувствуван и во западниот дел од земјава


Земјотрес попладнево ја погоди Албанија, а беше почувствуван и во западниот дел од земјава и во Скопје. Земјотресот е со епицентар во Драч, со интензитет од 5.8 степени и на длабочина од 10 километри во Јадранското Море. Набрзо по него, беше почувствуван уште еден послаб земјотрес од 5.3 степени.

XS
SM
MD
LG