Достапни линкови

Времето денеска сончево и свежо


Времето денеска ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура меѓу -1 и 9, а максималната ќе достигне од 18 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб претежно северен ветер. Температурата ќе се движи од 4 до 22 степени. За време на викендов времето се очекува стабилно време до понеделник со ниски утрински температури.

XS
SM
MD
LG