Достапни линкови

Заев: Слободата и независноста ги имаат најубавите бои


Премиерот Зоран Заев

„На 8 септември 1991, Денот на независноста ни покажа дека слободата и самостојноста ги имаат најубавите бои", напиша денеска на Твитер Премиерот Зоран Заев по повод Денот на независноста 8 ми

"Радоста, среќата и убавината што ја преплавија нашата татковина, треба да ги паметиме секогаш. Нека е вечен Денот на Независноста. Да живее Република Северна Македонија“, напиша премиерот Заев во честитката.

XS
SM
MD
LG