Достапни линкови

„Српска листа“ ќе учествува на изборите во Косово


Лидерите на „Српска листа“

Лидерите на „Српска листа“ сепак одлучиле да учествуваат на вонредните парламентарни избори во Косово и денеска ќе ја предадат листата со кандидати.

Одлуката била донесена после консултации со српскиот претседател Александар Вучиќ и директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија Марко Ѓуриќ, соопшти партијата.

XS
SM
MD
LG