Достапни линкови

Голем пожар во село Војница, се бараат доброволци за помош


Пожар во село Војница.

Пожар со голема брзина се шири во близина на село Војница во околината на Велес, објави градоначалникот на Општина Чашка Горан Стојановски на Фејсбук.

„Нов страотен пожар во близина на село Војница. Пламените јазици се шират со голема брзина“, вели Стојановски во објавата.

Тој упатува апел до граѓани доброволно да помогнат, бидејќи „сртанува алармантно.“

XS
SM
MD
LG