Достапни линкови

УЈП во затворот го извести Боки 13 за финансиската контрола


Затвор „Скопје“ (Шутка)

Инспектори од УЈП попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата невладина организација „Меѓународен сојуз“ и да му врачат налог за тоа. Инспекторите го известиле Јовановски дека од понеделник ќе ја преземат документацијата од Меѓународниот сојуз за да започне контролата.

XS
SM
MD
LG