Достапни линкови

Рохани: Разговорите со Вашингтон се бескорисни


Иранскиот претседател Хасан Рохани денеска изјави дека „разговорите со Вашингтон се бескорисни, додека нуклеарниот договор на светските сили со Иран дополнително се раситнува“, пренесоа светските новински агенции.

„Кога нашиот непријател лансира ракета против нас, ние не можеме да одржиме говор и да кажеме ракетен господине Ве молиме немојте да ја гаѓате нашата земја и нашиот недолжен народ. Ве молиме, стиснете го копчето и уништете го проектилот во воздухот“, рече Рохани во Техеран, при претставувањето на новиот ракетен систем „Бавар-373“.

XS
SM
MD
LG