Достапни линкови

Убиени двајца војници на САД во Авганистан


Архива - војници на САД во Авганистан.

Двајца војници на САД се убиени во Авганистан, соопшти Мисијата на НАТО „Решителна поддршка“. Двајцата членови на службата биле „убиени во акција“, се вели во денешното соопштение.

Нивните имиња не се откриваат се додека не бидат известени нивните роднини, според политиката на Пентагон, се вели во соопштението во кое не е наведено како војниците биле убиени.

Убиствата се случуваат во услови кога американските и талибанските преговарачи требаше да ги продолжат разговорите во Катар за ставање крај на 18-годишната војна во Авганистан.

XS
SM
MD
LG