Достапни линкови

Влада: Проширувањето на „Рекет“ врз Јанева е доказ дека сите се исти пред законите


Портпаролот на Владата Муамет Хоџа

Проширувањето на истрагата за случајот „Рекет“ врз специјалната обвинителка Катица Јанева покажува дека во Македонија сите се исти и одговорни пред законите, изјави денеска владиниот портпарол Муамед Хоџа, по приведувањето на шефицата на СЈО и барањето за нејзин притвор.

Хоџа додаде дека извршната власт им стои на онвинителите на располагање за се што е потребно за расчистување на целиот случај.

Владиниот портпарол додаде дека, како што рече, Владата нема да дозволи злоупоутреба на овој случај од страна на непријателите на евроинтеграциските процеси на Македонија“.

XS
SM
MD
LG