Достапни линкови

Русија очекува Србија да и се приклучи на Евроазиската унија


Рускиот амбасадор во Белград Александар Харченко

Рускиот амбасадор во Белград Александар Харченко изјави дека очекува на 25 октомври Србија да потпише договор за слободна трговија со Евроазиската економска унија која е предводена од Москва. „Ова е значаен настан“, напиша на твитер амбасадорот Харченко, наведувајќи дека со влегувањето во оваа унија на Србија ќе и биде дозволен слободен влез на пазар со над 180 милиони луѓе. Во Евроазиската економска унија се Русија, Ерменија, Белорусија, Казахстан и Киргизстан.

XS
SM
MD
LG