Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и североисточен правец. Утринската температура ќе биде од 10 до 16, а дневната од 28 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 15, а дневната до 34 степени.

XS
SM
MD
LG