Достапни линкови

Сончево со температурата до 35 степени


Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесува 8. Во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 14 степени, а дневна температура до 33 степени.

XS
SM
MD
LG