Достапни линкови

Три жртви во пожар во затвор во Мексико


Илустрација

Во пожар во затвор во Мексико загинале најмалку тројца мажи, а седум се повредени, соопштија властите. Се уште не се знае причината за пожарот кој избил во просториите за спиење во затворот. Повредените биле пренесени во болница поради вдишување на поголеми количини на чад.

XS
SM
MD
LG