Достапни линкови

Пендаровски: Изјавата на премиерот Заев е непримерна


Претседателот Стево Пендаровски

Претседателот Стево Пендаровски смета дека е непримерна изјавата на премиерот Зоран Заев дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер” да ја урнат Владата.

„Станува збор за непримерна изјава која користи речник кој може да навреди цели категории наши граѓани и во таа смисла мислам дека е добро што премиерот уште истиот ден се извини на оние кои се почувствувале евентуално навредени од тие негови зборови“, порача Пендаровски во интервју за Гласот на Америка.

Пендаровски додава дека политичарите имаат поголема одговорност од граѓаните и мора да бидат мониторирани од целата јавност и така, според него, се станува сериозна демократија.

XS
SM
MD
LG