Достапни линкови

Камчев повеќе не е директор на „Орка Холдинг“


Орце Камчев

Бизнисменот Орце Камчев се повлекол од раководните позиции во „Орка Холдинг“, јави А1он според податоци од Централниот регистар. Камчев повеќе не е директор на фирмата и не е извршен член на Одборот на директори.

Тој останува единствено неизвршен член на Одборот заедно со неговата сестра Кристина Камчева Стојческа. Камчев се повлекува од позициите додека во тек е истрагата за случајот „Рекет“ во која се осомничени Бојан Јовановски и Зоран Милевски кои побарале милион евра за да се стопира против него истрага за случајот „Империја“ на СЈО.


XS
SM
MD
LG