Достапни линкови

Галовеј: Да се покаже посветеност на правдата


Британската амбасадорка во Македонија, Рејчел Галовеј

Зацврстувањето на владеењето на правото е од витално значење за Северна Македонија, порача британската амбасадорка Рејчел Галовеј денеска на Твитер, споделувајќи ја завчерашната објава на еврокомесарот Јоханес Хан за случајот „Рекет“ и борбата против корупцијата.

„Зацврстувањето на владеењето на правото е од витално значење на Северна Македонија и можност за независните институции да покажат посветеност на правдата за сите граѓани“, објави на Твитер британската амбасадорка Галовеј.

XS
SM
MD
LG