Достапни линкови

Вучиќ: Ќе има уште изненадувања во „Рекет“


Српскиот претседател Александар Вучиќ

Српскиот претседател Александар Вучиќ на денешната прес-конференција во Генералниот секретаријат на прашање за случајот „Рекет“ изјави дека не сака да се меша во внатрешните прашања на друга држава, но најави изненадувања.

„Колку што јас знам од добро информирани италијански извори, ќе има уште изненадувања во тој случај и верувам дека сега Зоран Заев го разбира она што му го кажував за одредени лица и дека тие се далеку од Србија“, кратко одговори Вучиќ.

XS
SM
MD
LG