Достапни линкови

Сончево време со многу високи температури


Сончево и топло време со многу високи температури од портокалова фаза се очекува и денеска. Утринските температури ќе се движат од 13 до 21 степен, а дневните од 31 до 40 степени. Во Скопје температурата ќе достигне до 39 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

XS
SM
MD
LG