Достапни линкови

СДСМ: сите шеми и правци водат кон белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ


Архивска фотографија- седиштето на СДСМ

Владејачката партија денеска преку соопштение реагира на прес конференцијата на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев. СДСМ смета дека “објавените видео снимки и материјалите поврзани со случајот „Рекет“ се обид да се загрози истрагата и да се саботира доказната постапка.Од партијата тврдат дека “сите шеми и правци водат кон белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ и нивниот вистински шеф Никола Груевски”.

“Наместо Христијан Мицкоски да се крие да се загрози евроинтеграцијата, а тајкуните на режимот да се престават како жртви, треба да одговори на прашањата што му се јавно поставени: Со кои двајца од луѓето кои се гледаат на видео снимката се има сретнато Мицкоски? Дали и што примил на рака? Дали со авторот на текстовите кои излегуваат во италијанскиот медиум Мицкоски се сретнал во Будимпешта? Дали му дал нешто на авторот на текстот и што е тоа?”, наведуваат од СДСМ.

Според нив снимката е причина плус да се забрза истрагата и да ги даде одговорите за поттикнувачите, организаторите и осмислувачите во овој случај.

XS
SM
MD
LG