Достапни линкови

„Ла Верита“ објави втора снимка за случајот „Рекет“


Бојан Јовановски - Боки 13

По вчерашната снимка, италијанскиот весник „Ла верита“, денеска објави нови аудиоснимки за случајот „Рекет“, за кои посочува дека во нив се слушаат разговори меѓу Бојан Јовановски и Орце Камчев во врска со случајот „Империја“, како и гласот на специјалната обвинителка Катица Јанева која, според италијанскиот весник, го уверува Камчев да не се грижи и дека сè ќе биде во ред.

Вчера „Ла верита“ ја објави првата видео-снимка за случајот „Рекет“, а неколку часа подоцна, новинарот кој ги објавува снимките, најави нови снимки.

Од весникот за видеото велат дека е снимено во домот на Орце Камчев и дека на него се покажува исплаќањето пари и ветувањето од Бојан Јовановски дека Камчев ќе биде на слобода.

XS
SM
MD
LG