Достапни линкови

Пожар зад Судот во Струмица, се слушаат пукотници од запалена пиротехника


Илустрација

Во гаража зад Основниот суд во Струмица избувна пожар при што се слушаат силни пукотници и се издига голем чад. На местото на пожарот се две противпожарни возила и десет пожарникари кои се обидуваат да го изгаснат пожарот.

Според Александар Гудев, командир на струмичките пожарникари, станува збор за гаража позади судската зграда во Струмица во која најверојатно е сместен одземен пиротехнички материјал.

Гудев додава дека нема опасност од проширување на пожарот и засега најголем проблем при гаснењето се петардите поради што се слуша пукање.

XS
SM
MD
LG