Достапни линкови

Ременски: Обвинителството нека ја истражи мојата улога во невладината на Боки 13


Фросина Ременски

Потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски, на својот профил на „Фејсбук“ објави дека нема ништо против Обвинтелството да ја истражи нејзината улога во невладината на Бојан Јовановски.

„Да не ги оставам загрижени оние од ВМРО-ДПМНЕ, кои здушно ме прозиваат на пресови деновиве пред утрешната скара, продолжен викенд или излив на патриотизам за празникот 2 Август – Илинден… Добро сум, ич да не се секирате! Немам ништо против, напротив, ОЈО за организиран криминал и корупција да испита каква е мојата почесна функција во навладината организација на Бојан Јовановски (Боки 13). Стојам на располагање да им појаснам сè што ги интересира или за сè што имаат дилема“, напиша Ременски.

Според неа “секое ставање на нејзиното почесно членство во невладина организација во контекст на актуелниот случај „Рекет“ е очајнички обид на „државнички поставената опозиција“ да фрли партиска боја на случајот кој треба да добие разрешница, без навивање од партиски трибини и трибуни“.

XS
SM
MD
LG