Достапни линкови

Авганистан- од експлозија на бомба загинати најмалку 35 цивили


Авганистан- во бомба поставена на патот загинаа 65 луѓе

Од експлозија на бомба поставена на патот во западната авганистанска провинција Фарах денеска загинаа најмалку 35 цивили кои се наоѓале во автобусот кој минувал по патот, соопштија тамошните власти. Тие додаваат дека од експлозијата има и десетици повредени. Засега ниту една милитантна група не ја презема одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG