Достапни линкови

Трамп со предупредување до Кина за трговскиот договор


Американскиот претседател Доналд Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја предупреди Кина да не чека до завршувањето на неговиот мандат за финализирање на кој било трговски договор. Според него, доколку победи на претседателските избори и биде реизбран на функцијата во ноември 2020 година, исходот би бил да нема договор или да биде постигнат со полоши услови.

„Проблемот со тоа што чекаат… е дека, ако и кога ќе победам, договорот што ќе го добијат ќе биде многу построг од она за што во моментов преговараме… или воопшто нема да има договор“, напиша Трамп на Твитер.


XS
SM
MD
LG