Достапни линкови

Времето сончево и топло, попладне дожд


Времето претпладне ќе биде сончево со мала облачност, а од пладневните часови претежно во планинските региони со зголемена облачност и со нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи. Минималните температури ќе бидат во интервал од 14 до 21, а дневните од 30 до 38.

Во Скопје претпладне претежно сончево, преку денот топло, но со умерен до повремено засилен јужен ветер. Попладне ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 35 степени.

XS
SM
MD
LG