Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура помеѓу 12 и 21, а дневната ќе достигне од 30 до 38 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје, претпладне сончево и топло, а во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Утринска температура до 18, а дневната ќе се искачи до 36 степени.

XS
SM
MD
LG