Достапни линкови

Времето денеска топло, температурата до 36 степени


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер.

Минималната температура ќе биде помеѓу 11 и 18, а максималната ќе достигне од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје, претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде 16 степени, а дневната ќе достигне 35 степени Целзиусови.

XS
SM
MD
LG