Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ: Дали Јанева не доби притвор поради тоа што Заев ја штити?


ВМРО-ДПМНЕ лого, амблем

Истрагата за случајот „Рекет“ мора да покаже дали лично Зоран Заев играл улога и учествувал во рекетирањето, таргетирањето и прикривањето на уцените врз бизнисмените, изјави денеска на пресс конференција претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска.

Според неа за да може случајот да се истражи до крај," Зоран Заев мора да си замине, зашто само така обвинителството и судството ќе можат да се ослободат од стегите на власта и да се дознае целата вистина".

XS
SM
MD
LG