Достапни линкови

Мицкоски нема да присуствува на лидерската средба


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема да учествува на лидерската средба в петок, потврди денеска претседателка на Унијата на жени на партијата, Благица Ласовска. Според неа, ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека ако воопшто се одржи лидерска средба на која ќе присуствува Мицкоски, тогаш таа ќе биде исклучиво за предвремени парламентарни избори.

XS
SM
MD
LG