Достапни линкови

Уапсен Бојан Јовановски познат како Боки 13


Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13

Уапсен е менаџерот на 1ТВ, Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13. Тој и уште еден човек, познат бизнисмен, се задржани во полициска станица на информативен разговор, за случај што го води Основното јавно обвинителство, потврдуваат од Обвинителството.

Јовановски бил уапсен на граничен премин.

Од ОЈО најавија повеќе детали за случајот на прес-конференцијата која треба да започне во 16:30.

XS
SM
MD
LG