Достапни линкови

Во поплави и лизгање на земјиште во Пакистан исчезнати 24 лица


Поплави во Пакистан. Архивска фотографија.

Најмалку 24 луѓе се стравува дека се мртви по поплавите и лизгање на земјиштето кои беа предизвикани од тешките врнежи од дожд во регионот Кашмир, кој е под контрола на Пакистан. Според локалните власти, пет лица биле повредени, повеќе од 100 куќи биле оштетени, а притоа и една џамија била поплавена.

XS
SM
MD
LG