Достапни линкови

Менхетен во темница поради прекин на електричната енергија


Менхетен во темница

Менхетен во Њујорк синоќа беше во темница, а стотици луѓе беа заглавени во подземната железница кога прекин на електричната енергија, го погоди градот околу четири часа . Струјата дојде околу 11 часот кога уличните светилки повторно светнаа.

Властите како причина за прекинот го наведоа пожарот кој избиувнал на местото на трансформаторот.

Десетици корисници испратија фотографии од метроата кои беа во темнина.Официјални лица рекоа дека градските екипите одговориле на барања за помош од луѓе заглавени во лифтови.

XS
SM
MD
LG