Достапни линкови

Украински војник загинал во судирите со проруските сепаратисти


Украински војник. Архивска фотографија.

Еден украински војник загинал, а тројца биле повредени во конфликтот со проруските сепаратисти во источна Украина. Украинското министерство за одбрана соопшти дека сепаратистите го прекршиле примирјето 16 пати во рок од 24 часа. Според министерството, украинските сили убиле двајца сепаратисти, а повредиле 5 војници.

XS
SM
MD
LG