Достапни линкови

Сончево и топло време


Денеска не очекува сончево и топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот изнесува 9.

Дневните температури ќе се движат од 28 до 37 степени.

Во Скопје температурата ќе достигне 35 степени.

XS
SM
MD
LG