Достапни линкови

Тројца Сиријци загинаа во наводен терористички напад во Турција


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Тројца Сиријци загинаа во експлозија на автомобил во градот Рејханли, во турската провинција Хатај, што се наоѓа на границата со Сирија.Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган истакна дека според прелиминарните информации се работи за терористички напад.

„Очигледно е дека во автомобилот имало бомба. Првичните информации од местото на инцидентот укажуваат дека тоа бил терористички напад“, посочи Ердоган.

XS
SM
MD
LG