Достапни линкови

Харадинај демантира дека им е забранет влез на српски функционери во Косово


Косовскиот премиер Рамуш Харадинај

Кабинетот на косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска демантира дека Владата донела одлука да им го забрани влезот во земјата на официјалните претставници на Србија. Портпаролката на кабинетот на Харадинај, Донјета Гаши денеска за РСЕ кратко изјави дека „Владата на Косово не донела таква одлука“.

XS
SM
MD
LG