Достапни линкови

Мексико испрати 15.000 војници на границата со САД


илустрација

Мексико испрати 15.00 војници и полицајци на границата со САД врз основа на билатералната спогодба за спречување на илегалната миграција, изјави мексиканскиот министер за одбрана Луис Сандовал. Американскиот претседател Доналд Трамп кон крајот на минатиот месец се закани со царини за увоз на сите мексикански производи ако таа земја не го спречи бранот мигранти.

XS
SM
MD
LG