Достапни линкови

Претседателот на Собранието на Грузија поднесе оставка


Иракли Кобахидзе

Претседателот на грузиското Собрание, Иракли Кобахидзе поднесе оставка од функцијата. Оставката и беше соопштена на јавноста од страна на градоначалникот на Тбилиси, Каха Каладзе, кој е и генерален секретар на владејачката партија „Грузиски сон“, по средбата на партиското раководство.

XS
SM
MD
LG