Достапни линкови

Принцот Хари и Меган Меркл ќе се селат во Африка


Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, по раѓањето на нивното дете и по адаптацијата на новиот член на кралското семејство, ќе се преселат во Африка, објавија дел од британските медиуми.

Информацијата на медиумите им ја открил поранешниот личен секретар на кралицата Елизабета Втора, Лорд Геид. Локацијата каде точно би живееле тие сѐ уште не е позната, но се знае дека нивниот ангажман таму ќе биде хуманитарна работа во состав на организацијата „Комонвелт“.

XS
SM
MD
LG