Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 9 степени, а дневната од 10 до 21 степен. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 3. А дневната ќе достигне до 19 степени.

XS
SM
MD
LG