Достапни линкови

Рама и Борисов изразија жалење за несреќата кај Карпалак


Еди Рама, премиер на Албанија

По сообраќајна несреќа што се случи на патот Скопје-Тетово, кај Карпалак, во која загинаа 14 лица, а голем број се повредени, сочувство изразија албанскиот премиер Еди Рама и бугарскиот премиер Бојко Борисов.

“Жалам за трагедијата на автобусот во соседната земја Северна Македонија, каде што бројот на жртви и повредени шокираа и вознемирија толку многу семејства. Ние духовно сме покрај сите семејства и целата пријателска земја”,напиша Рама.

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на својот Фејсбук профил изрази длабоко жалење за несреќата која се случи на патот Скопје – Тетово и упати сочувство до семејствата на загинатите патници и желби за побрзо оздравување на повредените.

XS
SM
MD
LG